Resetuj hasło

header_image
Wyniki wyszukiwania

Val Gardena – Alpe di Siusi

Opublikowano – Październik 24, 2017 przez annab

Region Val Gardena – Alpe di Siusi to tak naprawdę 2 regiony narciarskie, które są w bardzo bliskim położeniu, a dostęp do nich umożliwia 1 wspólny skipass. W efekcie mamy do dyspozycji:

  • 81 wyciągów
  • ponad 175 km tras zjazdowych, z czego to:
    • trasy niebieskie: 50 km,
    • trasy czerwone: 100 km,
    • trasy czarne: 25 km.

Val Gardena to nazwa doliny, w której znajdują się 3 miejscowości: Ortisei, Santa Cristina i Selva. Jest to jeden z najstarszych ośrodków narciarskich we Włoszech, z wieloma tradycjami, ale też ze świetną infrastrukturą. Obydwa ośrodki znajdują się w Południowym Tyrolu, czyli najbardziej wysuniętym na północ regionie Włoch, w pełni autonomicznym, najbogatszym ekonomicznie i najdziwniejszym pod wieloma względami. Mieszanka kulturowo-językowa-jedzeniowa. Jedni to kochają, inni nie przepadają. Zdecydowanie polecany dla miłośników gór, wykwintnej kuchni i ludzi ceniących jakość i serwis.

W Val Gardenia stoki są bardzo zróżnicowane, przez co każdy znajdzie coś dla siebie.

To właśnie z Val Gardeny przedostaniemy się na słynną Sella Ronde, czyli jednodniową wycieczkę po 4 największych przełęczach w Dolomitach, o długości ponad 60 km.

Alpe di Siusi to kameralny, niesamowicie malowniczy region narciarski, które ma wiele do zaoferowania, nie tylko dla dobrze jeżdżących narciarzy. Szerokie i przyjazne trasy są idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nartami, a szczególnie dla dzieci, na które zwraca się tutaj szczególną uwagę. Większość wyciągów krzesełkowych posiada dodatkowe zabezpieczenia i ułatwienia dla dzieci, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo. To tutaj znajduje najlepszy Snowpark we Włoszech, nagradzany w różnych międzynarodowych konkursach, który przyciąga sporo narciarskich i snowboardowych i freestylowców. Od wielu lat trenuje tu włoska reprezentacja Freestylowa i inne światowe teamy. Alpe di Siusi jest wymarzonym miejscem dla osób, które w góry przyjeżdżają niekoniecznie dla nart. Kilometry tras spacerowych dostępnych przez całą zimę, tory saneczkowe, tory biegówkowe, stadnina koni, mnóstwo restauracji i hoteli. To wszystko znajduje bezpośrednio przy stokach narciarskich i zapewnia masę nienarciarskich atrakcji.

Kliknij, aby zobaczyć mapę regionu.

Kategoria: Narty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 16 =